Autor Subiect: iGaming Calendar  (Citit de 1677 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Sofia Istrate

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Mesaje postate: 28
  • Karma: +1/-0
    • Vezi Profilul
iGaming Calendar
« : Februarie 25, 2015, 12:04:14 a.m. »
FEBRUARY 2015
Thu 26 Feb   
iGaming Legislative Symposium
Sheraton Grand Sacramento, Sacramento, CA   
MARCH 2015
Tue 3 Mar   
Irish Gaming Show 2015
Red Cow Moran Hotel, Dublin – Ireland   
Tue 10 Mar   
DSE 2015 - Digital Signage Expo
Las Vegas Convention Center, Las Vegas – United States   
Tue 10 Mar   
IAAPA Leadership Conference 2015
Dubai – United Arab Emirates   
Thu 12 Mar   
Healy's iGaming Breakfast Seminar
Healys LLP, 15-17 Jockeys Fields, London WC1R 4QR   
Mon 16 Mar   
Native American Leaders’ Forum
Talking Stick Resort, Scottsdale, Arizona, USA   
Tue 17 Mar   
Mobile Gaming & Social Casino Asia 2015
Grand Hyatt, Macau   
Tue 17 Mar   
iGaming Asia Congress 2015
Grand Hyatt, Macau   
Wed 18 Mar   
Caribbean Gaming Show & Summit
Caribe Hilton, San Juan   
Wed 18 Mar   
FADJA Peru 2015
Atlantic City, Lima, Peru   
Thu 19 Mar   
EGR Breakfast Briefing: Ahead of the game: How to stay ahead in online casino
Sunborn Gibraltar   
Tue 24 Mar   
FER-Interazar 2015
Juan Carlos, Exhibition Site, IFEMA, Madrid, Spain   
Tue 24 Mar   
iGaming Investor Conference 2015
Morgan Stanley office, New York, NY   
Mon 30 Mar   
NIGA Indian Gaming 2015
San Diego Convention Center, San Diego, California, USA   
APRIL 2015
Wed 8 Apr   
FADJA Andean Gaming Show 2015
Bogota, Colombia   
Tue 14 Apr   
iGaming North America 2015
Planet Hollywood, Las Vegas, USA   
Wed 15 Apr   
7th Annual i-Gaming Forum
Hotel Berns, Stockholm, Sweden   
Tue 21 Apr   
GiGSE 2015
Hyatt Regency, San Francisco, California, USA   
Tue 21 Apr   
Social Casino Summit 2015
San Francisco, California, USA   
Tue 28 Apr   
g 2nd Annual Customer Experience Transformation: Gambling Summit
London, UK   
MAY 2015
Mon 4 May   
Retailing Seminar
St. Julian's, Malta   
Tue 5 May   
La Fleur's 2015 Lottery Symposium & Retailing Summit
Capital Hilton - Washington, DC   
Tue 5 May   
Bingo World 2015
Biloxi, Mississippi, USA   
Tue 5 May   
Southern Gaming Summit 2015
Biloxi, Mississippi, USA   
Wed 13 May   
SAGSE 2015 Panama
El Panama Hotel, Panama City, Panama   
Thu 14 May   
US Online Gaming
New York, NY, USA   
Tue 19 May   
Global Gaming Expo (G2E) Asia 2015
Venetian, Macau, Macao   
Wed 20 May   
ad:tech San Francisco 2015
Moscone Center West, San Francisco, USA   
Tue 26 May   
Joint EL/WLA Sports Betting Seminar 2015
Sofitel Warsaw Victoria, Warsaw, Poland   
Wed 27 May   
East Coast Gaming Congress & iGaming Institute
Atlantic City, NJ, USA   
JUNE 2015
Mon 8 Jun   
European Lotteries (EL) Congress 2015
Oslo Spektrum, Oslo, Norway   
Mon 8 Jun   
#SMWF Europe - Social & Digital Marketing Conference
Where Vinopolis, London, UK   
Mon 15 Jun   
NAGRA Annual Conference 2015
Denver, Colorado   
Mon 15 Jun   
Sports Betting West Africa 2015
Federal Palace Hotel & Casino, Lagos – Nigeria   
Tue 23 Jun   
Amsterdam Affiliate Conference 2015
Amsterdam RAI, Amsterdam, Netherlands   
Tue 23 Jun   
iGaming Super Show 2015
Amsterdam RAI, Europaplein, Amsterdam, 1078 GZ, Netherlands   
Sun 28 Jun   
National Congress of American Indians (NCAI) Mid-Year Conference 2015
St. Paul, Minnesota, USA   
JULY 2015
Mon 6 Jul   
World Gaming Executive Summit (WGES) 2015
W Hotel, Barcelona, Spain   
Fri 10 Jul   
National Council on Problem Gambling 29th Annual Conference
Baltimore, Maryland   
Mon 13 Jul   
Casino Marketing Conference
Rio, Las Vegas, USA   
AUGUST 2015
Sun 2 Aug   
Affiliate Summit East 2015
New York, NY, USA   
Sun 30 Aug   
ELU 2015
Dubrovnik, Croatia   
SEPTEMBER 2015
Thu 10 Sep   
BiG Sports Foundation Dinner
The Dorchester, Park Lane, London, UK   
Tue 29 Sep   
G2E 2015
The Sands Expo and Convention Center, Las Vegas, USA   
OCTOBER 2015
Thu 1 Oct   
Joint EL/WLA Security & Risk Management Seminar
TBC   
Mon 12 Oct   
AFRICAN GAMING SUMMIT & EXHIBITION
The Emperors Palace, Johannesburg, South Africa   
Sun 18 Oct   
NCAI 72nd Annual Convention and Marketplace
San Diego, California, USA   
Sun 18 Oct   
NCAI 72nd Annual Convention and Marketplace
San Diego, California, USA   

Offline mihaitza76

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: iGaming Calendar
« Răspuns #1 : Martie 12, 2015, 10:02:42 p.m. »

Buna seara.

In Romania in ce perioada se desfasoara expozitia?

Offline mirelnitu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +0/-0
    • Vezi Profilul
Re: iGaming Calendar
« Răspuns #2 : Martie 16, 2015, 11:41:17 p.m. »


Este pe la inceputul lui septembrie.

Offline Sofia Istrate

  • Administrator
  • Newbie
  • *****
  • Mesaje postate: 28
  • Karma: +1/-0
    • Vezi Profilul
Re: iGaming Calendar
« Răspuns #3 : Martie 19, 2015, 05:00:19 p.m. »


Buna ziua.

Entertainment Arena Expo se desfasoara in perioada 02-04 septembrie 2015, in cadrul Romexpo. Bucuresti, Romania.

Offline gicap67

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
  • Karma: +1/-0
    • Vezi Profilul
Re: iGaming Calendar
« Răspuns #4 : Martie 29, 2015, 12:03:47 a.m. »


Buna ziua.

Entertainment Arena Expo se desfasoara in perioada 02-04 septembrie 2015, in cadrul Romexpo. Bucuresti, Romania.

Preturile participarii ca si expozant la aceasta expozitie sunt astronomice, putand fi comparate lejer cu cele din alte tari ( Londra). Desi raportul calitate-pret lasa de dorit la noi.